Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Relacja z Przewodnikiem Duchowym- wskazówki przed kontaktem

lip 30, 2020

Nie budujemy nowej relacji – uświadamiamy ją sobie!

Pamiętaj, że relacja z Przewodnikiem Duchowym (w skrócie guidem) nie jest nową relacją. Nikogo nowego nie poznajesz. Znacie się od Twojego urodzenia i podświadomie o tym pamiętasz. Mimo, że ma on formę zazwyczaj duchową, nie traktuj tego jak paranormalne wynaturzenie i „czary-mary”. Wszystkie filmy z duchami lub wyidealizowane nietykalne złote anioły z obrazków wyrzuć do kosza! Guide jest „równym ziomkiem”, przez co nawiązanie z nim kontaktu jest banalne. Możliwe, że już wielokrotnie to zrobiłeś – nieświadomie!

Guide jest z nami od początku. Widział naszą pierwszą kąpiel, pierwszą wywrotkę na rowerze, pierwszy rysunek. Był przy nas także w tej bardzo głupiej sytuacji, którą wspominamy ze wstydem po nocach do dzisiaj. Towarzyszył w momentach załamań, w których płaczemy do poduszki lub życzymy wszystkiego najgorszego naszym ex. Mimo to, nigdy nas nie skrzyczy, nigdy nie wyśmieje. Jest po to, żeby wspierać naszego ducha i wskazać mu dobrą ścieżkę. Patrzą na prawdziwych nas, nie na twarz podpisaną imieniem i nazwiskiem.

Po czym poznać, że to on?

Poczujesz to. W pewnym momencie skupiając się chociażby na pokoju, w którym obecnie się znajdujesz, powiesz „oho, to on”. Nie jestem niestety w stanie wytłumaczyć jak to działa. jak wiele rzeczy w duchowości – to się czuje.

Warto natomiast wspomnieć, że znasz go podświadomie, i wiesz czego szukać. Może w dzieciństwie miałeś jakiegoś zmyślonego przyjaciela, lub gang ulubionych postaci z kreskówek czy jakieś ulubione zabawki. Psychologicznie udowodnione jest, że bardziej lubimy to, co znamy. Dlatego McDonald budzi pewną sympatię mimo, że świadomie wolimy burgery w bistro „U Doroty”. To przez częste reklamy i tą charakterystyczną muzyczkę mamy pewien sentyment.

Podobnie jest z guidem. Jako dziecko bardziej odczuwamy świat duchowy – oczywiście z czasem to zanika. Ale te rzeczy nie znikają i objawiają się w tym nie do końca uświadomionym sentymencie. A najłatwiej przypomnieć sobie rzeczy, które lubiliśmy niezależnie od mody w przedszkolu czy w szkole i znaleźć między nimi pewien algorytm. NIe chodzi tutaj o wygląd takich rzeczy bądź osób a pewien sposób bycia, który sobą reprezentują. Można to nawet śmiało nazwać archetypem. Ten zapomniany sentyment poczujesz teraz, gdy zorientujesz się, że on znajduje się przy Tobie. To tak, jakbyś po latach spróbował dania z dzieciństwa niczym krytyk kulinarny w Ratatouille – nie wiesz co to. Czujesz to i w dodatku jest to znane i… fajne.

Nazwij go

Nie dlatego, że go przywłaszczasz. On ma z pewnością jakieś swoje, niezależne imię – tyle, że zapewne niewymawialne przez ludzkie usta. Natomiast gdy nazwiesz go po swojemu skrócisz dystans i także będziesz zapobiegał ewentualnemu pojawieniu się strachu. „Rozmawiam z Tomkiem” brzmi o wiele przyjaźniej dla Twojej psychiki niż „Rozmawiam z Przewodnikiem Duchowym”. Musisz tym magicznym trikiem przekonać ego, że znasz Przewodnika Duchowego.

Przewodnik Duchowy to Twój przyjaciel. Los wystawia Cię na próby a on pomaga Ci wyjść z nich cało lub w pewien sposób zagoić rany. Niech podziękowanie będzie pretekstem, żeby się odezwać. Możliwe, że w Twojej głowie pojawi się myśl „Nie ma za co”. To właśnie on, brawo. Bo po co miałbyś sobie sam odpowiadać?

„Nie Istotne”

Nie zdziwcie się, jeżeli na większość waszych pytań otrzymacie taką właśnie odpowiedź. Guide jest istotą duchową, która wie, że większość naszych problemów po prostu nie istnieje. Pomaga podjąć decyzje, jeżeli są one kluczowe lub jeżeli wpływają one na nasze emocje znacząco.

Przełóżmy to na przykład. Posiadamy psa. Jako jego właściciel jesteśmy pewnego rodzaju guidem. Jako człowiek, w pewien sposób posiadamy większą wiedzę niż on. Podobnie nasz Guide jako istota duchowa. Załóżmy, że pies ma z nami kontakt i mówi ” Mam wrażenie, że Twój znajomy chce mi zabrać moje jedzenie, Warczę. Mam je zjeść szybko, żeby nie zdążył czy ugryźć go”. Co mu odpowiedzieć? Dla niego jest to sprawa honoru. My wiemy, że żadna z czynności nie ma sensu, bo nikt nie chce zabrać mu jedzenia, natomiast wszelkie próby tłumaczenia tego psu byłyby bezsensowne. Dlatego często odpowiedzi to „nie istotne”, ” twój wybór”.

„Nie rozumiem”

Czasami zdarza się taka odpowiedź i tu nasuwa się pytanie: „Jak to? Przecież guide to istota duchowa więc wie więcej!”. Dokładnie z tego samego powodu guide może nie zrozumieć niektórych pytań. Dla przykładu, guide nie zrozumie pytania, w którym pytamy o naszą przyszłość. Dlaczego?


1. Czas nie istnieje. To konspekt wytworzony przez umysł i ludzi aby zorientować się, w tym świecie – coś zaplanować, tu powspominać. W świecie duchowym liczy się tylko „tu i teraz”. Stąd właśnie tyle trąbienia o „życiu w teraźniejszości” .
2. Istnieje wiele alternatywnych rzeczywistości, które możemy wybrać chociażby z pomocą prawa przyciągania,.

Podobnie z innymi kwestiami, jak na przykład podział na państwa – dla ducha jest to niezrozumiałe. Kwestia patriotyzmu należy do rzeczy, których guide nie zrozumie, mimo że dla nas jest to ważne. Podobnie my, patrząc na dwa mrowiska mrówek, które od lat toczą między sobą wojnę, wiemy, że mrówki to mrówki i nie ma to po prostu znaczenia.

To samo kwestia dobra i zła – są to konstrukty umysłu, który postrzega coś jako dobre (korzyść dla Ego) i złe (strata dla Ego). Pytając o to, czy źle zrobimy okłamując kogoś też spotka się z odpowiedzią neutralną, ponieważ dla ducha jest to czynność jak każda inna. Jedna w wielu możliwości interakcji. Subiektywnie dla Ciebie dobra, dla okłamanego zła. Ten konflikt musi rozwiązać Ego jako konflikt z natury moralnej. Guidowi to obojętne bo wie, że Twój świat przypomina film a każda decyzja to po prostu możliwość jego historii.

Zaczynamy!

Wiesz już czego się spodziewać. Jesteś psychicznie gotowy, aby nawiązać z nim kontakt!
https://norablog.ddit.pl/kontaktowanie-sie-z-guidem-indywidualnym/

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Articles

Jak zacząć?

Jak zacząć?

Najważniejszą kwestią jest to, że każdy rozwija się duchowo - tak, robisz to już teraz! Podczas...

czytaj dalej
Otwieranie Czakr

Otwieranie Czakr

Na początek warto zauważyć, że każda kultura ma własne słownictwo także dotyczące czakr. Często...

czytaj dalej